Aktuality

Nová videa SVOL pro drobné vlastníky usnadní hospodaření v lese

Prostřednictvím svého oficiální kanálu YouTube přináší SVOL drobným vlastníkům lesa nový seriál edukačních videí, která jim usnadní hospodaření v lese.

Garantem projektu a autorem scénáře je odborný poradce SVOLu Ing. Tomáš Dohnanský. Témata reagují na sezónní činnosti v lese, velmi aktuální je proto nyní například video s tématikou vyhledávání a zpracování kůrovcových stromů.
„Vyhledávání kůrovcových stromů je primární činností v ochraně lesa v průběhu celého roku a je jednou ze základních povinností odborného lesního hospodáře. Při praktickém vyhledávání je nutno se opticky zaměřit na barevné změny korun stromů, ideálně z vyvýšených míst s výhledem na celý nebo na část lesního majetku. Vyhledávat samozřejmě může i samotný vlastník lesa ve vegetační době zpravidla v intervalu čtrnáct dní až tří týdnů,“ přibližuje problematiku Tomáš Dohnanský.
Z videa, které naleznete ZDE, můžete dále získat praktické tipy nejen pro vyhledávání, ale také pro zpracování kůrovcových stromů.
Mimořádně teplé počasí v průběhu dubna kůrovci bohužel přálo, první generace se již na některých místech republiky vylíhla.

Mohlo by vás zajímat:

VIDEO – SVOL pro drobné vlastníky lesa – Měření a sortimentace dříví

VIDEO – SVOL pro drobné vlastníky lesa – Obnova kalamitních holin

VIDEO – SVOL pro drobné vlastníky lesa – Prořezávka v listnatém lese

SVOL videoseriálem navazuje na dlouhodobou koncepci tvorby materiálů, které usnadní drobným vlastníkům lesa nejen samotné hospodaření v lese z praktického hlediska, ale také usnadní orientaci v legislativě.

Získejte například příručku shrnující veškeré finanční podpory v lesním hospodářství (ke dni 5. 3. 2020)Bližší informace a možnost stažení příručky ZDARMA ve formátu PDF.

Zdroj: Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů