Aktuality

Významné ocenění našich vědců

Tradiční udělování Cena ministra zemědělství za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje se letos nekonalo ze známých důvodů na Zemi Živitelce, ale se zpožděním až 1. října v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Předání cen se uskutečnilo v komorním duchu za účasti ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc., a předsedy ČAZV RNDr. Jana Nedělníka, Ph.D. Ministr Miroslav Toman předal několik významných ocenění i vědcům z našeho výzkumného ústavu.

Ing. Jiří Novák, Ph.D., z Výzkumné stanice Opočno získal 2. místo za certifikovanou metodiku: Tvorba směsí s douglaskou.

Ing. Jan Cukor, Ph.D., z Útvaru myslivosti získal 2. místo v kategorii pro mladé vědecké pracovníky za článek Confirmed cannibalism in wild boar and its possible role in African swine fever transmission, který vyšel ve vědeckém časopise Transboundary and Emerging Diseases.

Ing. Jakub Černý, Ph.D., z Výzkumné stanice Opočno získal 3. místo v kategorii pro mladé vědecké pracovníky za článek Leaf Area Index Estimation Using Three Distrinct Methods in Pure Deciduous Stands, který vyšel ve vědeckém časopise Journal of Visualized Experiments.

Všem blahopřejeme.